Мандри Галичини

Галичина починає мандри Карпатами.

Ми започаткували проект ознакування туристичних шляхів наших гір. Щоб ще більше людей могли побачити, вдихнути та доторкнутися до чистих Карпат.

Перший маршрут ознаковано у грудні 2017 року у смт Славське

г. Зелений Верх – г. Ільза – с. Волосянка

протяжність 14,8 км

  

Маршрут Ільза є унікальним, так як поєднує в собі:

  1. Піший туризм (цілий рік)
  2. Скітур – це вид гірськолижного спорту, в якому людина піднімається на гору на лижах зі спеціальним кріпленням та накладками на гладку поверхню лиж, що не дають ковзати назад. Після підйому людина спускається з гори як по звичайній лижній трасі.  Це перший маркований скітур маршрут на Львівщині.
  • Гора Ільза (1066 м) знаходиться у центрі кільця гір, які оточують гірськолижний курорт. З неї добре видно сусідні гори Тростян (1235 м) та Високий Верх (1242,8 м). Далеко на південному заході можна зауважити контури потужного закарпатського хребта Боржави. У долинах розташувались населені пунктиСлавське, Тарнавка і Волосянка.
  • Про цю гору (або як її ще називають Відьмина гора) розповідають багато легенд. За одною з них Ільза була відьмою, яку боялася вся округа. Втративши коханого, вона перетворилася на вовчицю і подалася його шукати гірськими бескидами. Повідають, що саме на цій горі, яка знаходиться в середині кільця інших гір, при повному місяці можна побачити вовчицю, яка «оплакує» і зове до себе втраченого коханого. За словами легендарів, на цю гору приходять закохані пари, аби загадати бажання, щоб ніколи не розлучатися з тим, кого люблять і, як повідають, Ільза їм допомагає.

Ільза стала першою та не останньою горою, до якої ми проклали шлях. Та Карпати великі, тож далі буде…